Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O bibliotece

Czcionka:

Misja Biblioteki:

Biblioteka miejscem poszerzania horyzontów, wprowadzania w świat wartości i wzorców kulturowych.

 

Patron Biblioteki:

ks. dr Bolesław Domański

 

Exlibris Biblioteki:

Znak Rodła

 

* W 2003 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy  otrzymała "Złotą Odznakę Honorową" za współpracę z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 4 w Radawnicy od Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie w uznaniu za wybitne zasługi dla związku na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

* Od 2014 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy posiada swój profil na portalu e-usług bibliotecznych: w.bibliotece.pl na którym widoczny jest również katalog online zbiorów naszej Biblioteki.

* W 2015 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy otrzymała "Certyfikat Biblioteka z pasją: Ta Biblioteka jest przyjazna i otwarta dla internautów w każdym wieku. W ramach programu Orange dla Bibliotek zapewniła użytkownikom możliwość włączenia się do świata cyfrowej edukacji".

* Od 2017 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy bierze udział w ogólnopolskiej akcji NOC bibliotek. W ten sposob biblioteka zachęca do korzystania z zasobów biblioteki jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Organizaotorem akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patroni honorowi tej akcji to: Biblioteka Narodowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministastwo Edukacji Narodowej, Narodowe Centrum Kultury. 

* W 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy przystąpiła do projektu kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek" skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Czytanie to wielka przyjemność, jak i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim Pociechom już od urodzenia. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

* W 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy wzięła udział w ogółnopolskiej akcji "Przerwa na wspólne czytanie". Wpólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzenienie wolnego czasu. Nic tak nie uczy empatii, nie rowija wyobraźni, nie mówi "kocham Cię", jak książka przeczytana razem. Ambasadorzy akcji: Michał Rusinek, Marta Żysko-Pałuba, Zofia Karaszewska, Sylwia Stano. Patron akcji: Znak emotikon.

* W 2020 roku przystąpiliśny do akcji "Podziel się książką", której organizatorem była spółka HUMAN2HUMAN z Poznania. Celem akcji było przeprowadzenie zbiórki książek dla dzieci wśród naszcyh czytelników i przekazanie ich do małych bibliotek szkolnych i publicznych niebiorąych udziału w akcji. Za udział w akcji nasza biblioteka otrzymała od organizatora akcji nagrody rzeczowe w postaci dwóch małych pufy wraz z zestawek książek  wydawnictwa ZNAK z dedykacjami autorów będących Ambasadorami Kinder o łącznej wartości 300 zł. 

* W 2021 roku nasza biblioteka została instytucją partnerską z Biblioteką Narodową w usłudze cyfrowych wypożyczalni międzybibliotecznych - Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA.  Celem Academiki jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, polegających na przesyłaniu pocztą publikacji drukowanych, wypożyczeniami cyfrowymi. Zbiory Academiki udostępniane są na Terminalu w naszej bibliotece lub w sieci Internet. Sposób udostępnienia publikacji jest uzależniony od jej statusu prawnoautorskiego. 

* W 2021 r. Biblioteka przystąpiła do akcji „Biblioteka na to czeka 2021”. Celem akcji było rozpowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostepnienie czytelnikom biblioteki dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej. Dzięki zgłoszeniu się do akcji, biblioteka otrzymała nieodpłatnie książki z IPN, które są dostępne w naszej bibliotece.

* Od 2021 r. Biblioteka jest uczestnikiem projektu Liga eSzkoła NUTS 3-Pilski. Celem projektu jest poszerzenie kompetencji cyfrowych pracowników biblioteki oraz wprowadzenie do oferty edukacyjnej biblioteki zajęć z dziećmi i młodzieżą w wieku 10 -18 lat w zakresie informatyki i robotyki. Biblioteka otrzymała sprzęt o wartości 10.487,00 zł. z projektu Liga eSzkoła NUTS 3 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywności cyfrowej”). W ramach projektu otrzymaliśmy: 2 laptopy, 2 tablety, 3 LEGO Spike Prime, 1 mata konkursowa FIRST LEGO LeaQue Challenge. 

* W 2021 r. Biblioteka przystąpiła do akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, gdzie czytelnicy oddawali glosy na nasza Bibliotekę. Dzięki uzyskaniu odpowiedniej liczby głosów, otrzymaliśmy książki o wartości 1.000 zł. i teatrzyk obrazkowy KAMISHIBAI.

 

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Pogoda