Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O bibliotece

Czcionka:

Misja Biblioteki:

Biblioteka miejscem poszerzania horyzontów, wprowadzania w świat wartości i wzorców kulturowych.

 

Patron Biblioteki:

ks. dr Bolesław Domański

 

Exlibris Biblioteki:

Znak Rodła

 

W 2003 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy  otrzymała "Złotą Odznakę Honorową" za współpracę z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 4 w Radawnicy od Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie w uznaniu za wybitne zasługi dla związku na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

 

Od 2014 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy posiada swój profil na portalu e-usług bibliotecznych: w.bibliotece.pl na którym widoczny jest również katalog online zbiorów naszej Biblioteki.

 

W 2015 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy otrzymała "Certyfikat Biblioteka z pasją: Ta Biblioteka jest przyjazna i otwarta dla internautów w każdym wieku. W ramach programu Orange dla Bibliotek zapewniła użytkownikom możliwość włączenia się do świata cyfrowej edukacji".

 

Od 2017 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy bierze udział w ogólnopolskiej akcji NOC bibliotek. W ten sposob biblioteka zachęca do korzystania z zasobów biblioteki jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Organizaotorem akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patroni honorowi tej akcji to: Biblioteka Narodowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministastwo Edukacji Narodowej, Narodowe Centrum Kultury. 

 

W 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy przystąpiła do projektu kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek" skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Czytanie to wielka przyjemność, jak i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim Pociechom już od urodzenia. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

 

W 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy wzięła udział w ogółnopolskiej akcji "Przerwa na wspólne czytanie". Wpólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzenienie wolnego czasu. Nic tak nie uczy empatii, nie rowija wyobraźni, nie mówi "kocham Cię", jak książka przeczytana razem. Ambasadorzy akcji: Michał Rusinek, Marta Żysko-Pałuba, Zofia Karaszewska, Sylwia Stano. Patron akcji: Znak emotikon.

 

 

 

 

 

Złota Odznaka dla Biblioteki

Złota Odznaka dla Biblioteki

Exlibris Biblioteki

Exlibris Biblioteki

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Pogoda